کلینیک برق ساختمان (مشتاقی) > طراحی و نصب روشنایی در مشهد > نصب چراغ های سنسوردار در مشهد
نصب چراغ های سنسوردار در مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

دانستی هایی که باید درباره چراغ های سنسوردار در مشهد بدانیم

نصب چراغ های سنسوردار در مشهد

چراغ های سنسوردار در مشهد نسل جدیدی از روشنایی است  که برای روشنایی پارک ها، راه پله،و...مورد استفاده قرار میگیرد. همان طور که میدانید برق یکی از انرژی های غیر قابل تجدید است و در هر روز روز تمامی دانشمندان در صنعت برق راهکار هایی برای مصرف بهینه از برق را ارائه میدهد. صرفه جویی در مصرف برق بر عهده تمامی ساختمان ها است. بنابراین یکی از بهترین راه های صرفه جویی در مصرف برق استفاده چراغ های سنسور دار در مشهد است. شما میتوانید برای تهیه انواع چراغ های سنسوردار به سایت کلینیک برق ساختمان (مشتاقی) مراجعه کنید و از خدمات و مشاوره متخصصان بهره مند شوید.

نصب چراغ های سنسوردار در مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

تامین کردن روشنایی توسط چراغ های سنسوردار در مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

تامین کردن روشنایی با نصب چراغ سنسوردار در مشهد

فناوری تامین روشنایی با چراغ های سنسوردار فناوری امن و قابل اطمینان در کاهش مصرف برق است.که این فناوری تایید تمامی صاحب نظران در زمینه روشنایی را کسب کرده است.چراغ های سنسوردار در مشهد با برنامه های داره شده به آن به موقع و بسیار هوشمندانه محل مورد نظر شما را روشن میکند. یکی از نکته های مهم در رابطه با چراغ های سنسوردار در مشهد این است تامین روشنایی این چراغ ها به حضور فیزیکی شخص بستگی دارد. شما میتوانید برای بهرمندی از خدمات متخصصان ما به سایت کلینیک برق ساختمان (مشتاقی) مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت به کار شما رسیدگی شود.


شیوه عملکرد چراغ سنسوردار در مشهد

چراغ سنسوردار در مشهد به وسیله امواج مادون قرمز نسبت به حرکت و حرارت حساسیت نشان می دهد. بنابراین تا زمانی که جسمی در محدوده حسگر آن نباشد روشن نمیشود. حرکت کردن فرد موجب برقراری جریان برق در مدارش شده و روشنایی محیط بدین ترتیب تامین می شود. بعد از این که فرد از محدوده دید چراغ خارج شود و همچنین زمان تایمر پایان یابد، جریان برق نیز قطع شده و چراغ بلافاصله خاموش می شود.
تنظیمات آسان زمان روشن بودن چراغ و شدت نور مورد نیاز برای واکنش، استفاده کردن از چراغ سنسوردار در مشهد را بسیار مناسب و قابل تنظیم با شرایط دلخواه کاربر کرده است.
_ باید توجه داشت در بعضی از چشمی ها ۲ سیم است که نول در چشمی وارد نمی شود. مدار کاری همان است و نیازی به ورود نول به سنسور نیست.
_ اگر در محل های مورد نظر تایم استفاده زیاد نیست بهتر است که چشمی ها روی همان تنظیمات کارخانه باشد (تنظیم کارخانه برای چشمی های مختلف متفاوت است ولی بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه می باشد).
_ اگر راه پله شما داری رله می باشد بعد از انجام مراحل بالا باید که سیم های رله را باز کنید و آن را از مدار خارج کنید.

شیوه عملکرد چراغ سنسوردار در مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

مزایای چراغ های سنسور دار در مشهد

_ صرفه جویی در مصرف برق:
با توجه به اینکه چراغ های سنسوردار  تا زمانی روشنایی را تامین میکند که فردی در جلوی حسگر آن باشد و بلافاصله بعد از خروج فرد چراغ ها خاموش میشود بنابراین چراغ های سنسوردار  میتواند در کاهش مصرف برق مورد استفاده قرار گیرد.

_ روشنایی بهنگام و سهولت دسترسی:
با توجه به عملکرد این چراغ ها در زمان حرکت افراد، برای روشن کردن چراغ ها احتیاج به کلید نمی باشد و در هر زمان فقط با حضور شخص روشنایی تامین میگردد و نیاز به طی کردن مسیری تا رسیدن به کلید وجود ندارد.

_ جلوگیری از انتقال آلودگی:
کلیدها در امـاکن عمومـی یـکی از عـوامل انتقال آلودگی می باشند 
که این مطلب در مکان هایی مانند بیمارستان ها و سرویس های بهداشتی بیشتر خودنمایی می کند، افراد در این اماکن سعی دارند کمتر تماس فیزیکی با محیط داشته باشند و به همین دلیل اکثرا در این مکانها روشنایی اتلاف میگردد و افراد در هنگام خروج چراغها را خاموش نمی کنند.
_ بالا بردن ضریب امنیتی:

چون سیستم روشنایی با حضور شخص فعال می گردد با حضور افراد غریبه نیز سیستم روشنایی محل فعال می شود و این مسئله باعث اطلاع از حضور شخصی در محل می گردد و در اماکنی مانند پارکینگ و محوطه جنبه بازدارندگی از حضور در محل دارا می باشد.


تنظیم زمان در نصب چراغ های سنسوردار مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

تنظیم زمان در نصب چراغ سنسوردار در مشهد

دامنه تنظیم زمان از حداقل ۱۰ ثانیه تا حداکثر ۲ دقیقه می‌باشد. تا زمانی که حرکت در محدوده دید سنسور چراغ وجود داشته باشد، جریان برق برقرار است و پس از خارج شدن جسم متحرک از دید سنسور چراغ و اتمام زمان تایمر، جریان قطع می‌گردد.  و روشنایی وجود ندارد.


کاربرد و شرایط استفاده از چراغ سنسوردار در مشهد

• مناسب برای روشنایی راهرو، راه پله، پارکینگ، سرویس بهداشتی، انبار و مکان‌هایی که نیاز به روشنایی موقت دارند.
• محصول در گستره ولتاژ مناسب استفاده گردد.
• در محدوده نصب چراغ هوشمند، هیچ جسم متحرکی وجود نداشته باشد.

• از نصب چراغ هوشمند در مسیر کانال‌های تهویه مطبوع و یا در مسیر جریان منبع‌های حرارتی مانند اجاق، بخاری، رادیاتور و یا هر منبع حرارتی دیگر خودداری کنید.
• از لامپ‌های رشته‌ای تا حداکثر توان ۴۰ وات و یا لامپ‌های ال‌ای‌دی استفاده شود.
• دمای مناسب برای عملکرد صحیح چراغ ۲۰- تا ۴۰+ درجه سانتیگراد می‌باشد.
• استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف در این چراغ‌ها توصیه نمی شود

کاربرد و شرایط استفاده از چراغ سنسوردار در مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

نصب چراغ سنسوردار در مشهد | کلینیک برق ساختمان (مشتاقی)

تنظیم حساسیت به روشنایی محیط در هنگام نصب چراغ سنسوردار مشهد

با تنظیم نمودن این متغیر از طریق اهرم تعبیه شده، می‌توان میزان حداقل نور برای فعال شدن سنسور چراغ را تعیین کرد. چراغ در حالت "ماه" در نور کمتر از ۱۰ لوکس فعال می‌گردد و در حالت "خورشید" به صورت شبانه روز و بدون توجه به میزان نور محیط عمل خواهد کرد.

مطالب مرتبط